Informace o nás

Soubor vznikl spojením nápadů dvou dlouholetých kamarádů, a to Markéty Popelkové - založit ženský pěvecký sbor, a Davida Mikuly - dát dohromady taneční soubor soustřeďující se na současný pohled tanečního folklóru. Myšlenka byla zakořeněna a na Štěpána 2013 ve vinném sklepě u jedno z členů byla Veselá Partyja založena. Všichni členové prošli "speciálním konkurzem" a současný stav dnes tvoří asi 16 zpěvaček/tanečnic a 4 tanečníci. Ne vždy však všichni mohou chodit kvůli svým povinnostem na zkoušky a zúčastnit se vystoupení. Proto se k tomuto přistupuje velmi flexibilně a tancuje a zpívá jen ten, kdo opravdu může. 

Veselá Partyja ráda zabrousí do národopisných oblastí Čech, Moravy a Slovenska. Inspirací může být nejen tradiční folklór, jehož obsahem jsou někdy vážná témata lidského života, ale i jiné taneční styly a pohyby obohacené o herecké etudy s prvky humoru a dávkou recese. Představení Veselé Partyje zhlédnete za doprovodu různé škály hudebních nástrojů, jako jsou akordeon, vozembuch, bicí, klarinet, housle, basa a jiné. 
V současné době nás doprovází na akordeon Alena Stodůlková a Duo GraŽ plus pod vedením Lubomíra Graffeho. Je však možné i využití reprodukované hudby. Lidový oděv dal zase vzniknout stylizované verzi "kroje", opět však s mírným doplňkem recese. 


Premiéra Veselé Partyje v podání pěvecké složky se konala v únoru 2014 na fašanku v Boršicích, kde jsme se představily s "Masopustními písněmi". V září téhož roku se představilo celé seskupení na Boršických burčákových slavnostech s blokem "O ženách a mužích". 

Uměleckým vedoucím a choreografem je David Mikula, vedoucí ženského pěveckého sboru Markéta Popelková.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode